Faeq Biria

Faeq Biria w Polsce.

"Faeq Biria jest jednym z pierwszych i najbliższych uczniów B.K.S. Iyengara. Swojego mistrza poznał w 1980 roku podczas jednej z licznych podróży do Indii. Był pod takim wrażeniem klarowności i spójności systemu jogi Iyengara, że pozostał z nim 12 lat. Po zakończeniu intensywnych studiów Guruji przyznał mu oficjalną autoryzację do uczenia wszystkich poziomów asan i pranayam w metodzie Iyengara. Od tej pory Faeq doskonalił się i rozwijał, a jednocześnie propagował przekaz jogi na całym świecie. Obecnie jest dyrektorem Centrum Jogi Iyengara w Paryżu i przewodniczącym Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara we Francji. Prowadzi kursy nauczycielskie nie tylko we Francji, ale również w Brazylii i Chinach. To właśnie Feaq, 20 lat temu, został wyznaczony przez Gurujiego, aby wykształcić pierwszych nauczycieli w Polsce i stworzyć podwaliny pod powstanie stowarzyszenia. Od 1996 roku regularnie odwiedzał nasz kraj szkoląc i egzaminując. Teraz wrócił, by po 12 latach nieobecności poprowadzić Konwencję."
/fragm. relacji z konwencji z bosonamacie.pl/