JOGA w PIĄTEK w godzinach 18.00 do 20.30 - zwykle raz w miesiącu i zwykle w ostatni piątek miesiąca

Sesja asan + agnihotra (medytacja z ogniem, mantry, trataka)

Polecam jeśli chcesz odpocząć po wszystkich wydarzeniach i stresach z miesiąca,
gdy niespokojny umysł przejmuje nad tobą kontrolę i „małpie myśli”  męczą i obniżają nastrój,
gdy żyjesz w pośpiechu i hałasie, a piątkowy wieczór to jedyny czas, w którym możesz zrobić coś dla siebie...

-sesja pomaga rozładować napięcia psychiczne i mięśniowe, usuwa zmęczenie i redukuje skutki działania stresu, działa na organizm oczyszczająco, odświeżająco i energetyzująco, pomaga odzyskać psychiczną równowagę, uzdrawia relacje z samym sobą i z otoczeniem...


70 zł,

ilość miejsc ograniczona - konieczna rezerwacja miejsca tel. 503 868 405.



SESJA sierpniowa - 25 sierpnia 2023 - ENERGIA BIODER - rezerwacje najpóźniej do niedzieli 20 sierpnia (i ewentualnie do 20 sierpnia można rezerwację odwołać, odwoływanie obecności po tym terminie lub nieobecność na zarezerwowanej sesji skutkuje koniecznością rozliczenia zgodnie z wyżej podaną ceną)

SESJA sierpniowa - 18 sierpnia 2023 - MOC NÓG i 25 sierpnia 2023 - ENERGIA BIODER - rezerwacje najpóźniej do niedzieli 13 sierpnia (i ewentualnie do 13 sierpnia można rezerwację odwołać, odwoływanie obecności po tym terminie lub nieobecność na zarezerwowanej sesji skutkuje koniecznością rozliczenia zgodnie z wyżej podaną ceną)

*************************************************************************

Co to jest agnihotra?

AGNIHOTRA jest przekazanym ludziom darem starożytnych wedyjskich nauk bioenergii, medycyny, rolnictwa i inżynierii klimatycznej.
Jest to ogień pobudzający przepływ prany, czyli ożywiającej i podtrzymującej życie energii. Zapewnia głębokie oczyszczanie przestrzeni, ludzi i pomieszczeń.
Oczyszcza atmosferę z zanieczyszczeń i neutralizuje szkodliwe promieniowanie. Produkuje duże ilości jonów ujemnych, które odżywiają atmosferę. Normalizuje reakcje chemiczne zakłócone przez zanieczyszczenie środowiska, jest więc szczególnie polecany na terenach skażonych ekologicznie.
Działa około 100m silnie i do 1 km2 słabiej. Najsilniejsze działanie ma praktykowana ze wschodem lub zachodem słońca. Podczas wschodu i zachodu wiele elektryczności, eterów i subtelnych energii emanuje ze słońca i zalewa ziemię, tworząc efekt powodzi w miejscu gdzie geograficznie następuje.
W chwili palenia ognia w specjalnej piramidzie, wokół gromadzą się wielkie ilości energii, tworzy się pole magnetyczne, które neutralizuje działanie energii o charakterze negatywnym i zasila energie o charakterze pozytywnym. Ponadto ze względu na rodzaj spalanych substancji działa leczniczo. Wywołuje pozytywne zmiany psychiczno-umysłowe i fizjologiczne. Siedząc przy ogniu Agnihotra wdychamy dym, który bardzo szybko przedostaje się z płuc do krwiobiegu. Działa to na cały układ krwionośny poprawiając krążenie i oczyszczając krew. Odnawia skórę, regeneruje komórki mózgowe. Wpływa pozytywnie na umysł i cały układ nerwowy. Likwiduje  napięcia w umyśle i cały organizm ulega uspokojeniu. Pomaga zredukować stres, podnosi poziom energii i przywraca harmonię w ciele.
Popiół Agnihotry używa się jako użyźniający nawóz do roślin lub jako środek leczniczy dla ludzi i zwierząt.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek ludzkość potrzebuje narzędzia, które pomoże oczyszczać atmosferę oraz powrócić do stanu równowagi i harmonii ze wszystkimi istotami żywymi wraz z naszą Matką Ziemią. Agnihotra jest uzdrawiającym narzędziem, dzięki któremu można to osiągnąć.  Transformujący wpływ Agnihotry został udokumentowany w licznych badaniach naukowych, osobistych doświadczeniach oraz świadectwach na całym świecie. Jest to uzdrawiające narzędzie, którego może używać każdy, bez względu na rasę, wyznanie czy religię. Przeprowadzone zostały badania w zakresie dobroczynnego wpływu Agnihotry na życie roślin i ludzkie zdrowie, na oczyszczanie atmosfery jak również w sferze psychoterapii. 

Ponadto paleniu ognia towarzyszy intonacja MANTR, których subtelna energia jest wrzucana do atmosfery właśnie przez ogień.

Mantra porannej Agnihotry o wschodzie słońca:

sooryáya swáhá, sooryáya idam na mama

prajápataye swáhá, prajápataye idam na mama

Mantra wieczornej Agnihotry o zachodzie słońca:

agnaye swáhá, agnaye idam na mama

prajápataye swáhá, prajápataye idam na mama

Śpiewa się również mantry:

Tryambakam (Mahaa-Mrityunjaya):

Om tryambakam yajamahe, sugandhim puṣṭhivardhanam   

Urvaarukaameva bandhanaam, mrityormooksheya maamritaat // swaha           

Gayatri:

Om bhur bhuvah svah, Tat savitur varenyam, 

Bhargo devasya dhimahi, Dhiyo yo nah pracodayat  // swaha


Dodatkowo patrzenie w ogień jest znaną z jogi praktyką TRATAKA, która służy wzmocnieniu siły woli i koncentracji oraz oczyszczeniu emocji.
Praktyka Trataki opiera się na naukowym fakcie, że ruch gałek ocznych może odzwierciedlać nasz proces myślenia. Istnieje związek między ruchem gałki ocznej a naszym stanem psychicznym. Poprzez koncentrację wzroku na konkretnym przedmiocie można wyciszyć myśli. Jeśli skupimy wzrok na określonym punkcie, będziemy w stanie zmniejszyć strumień myśli i oczyścić z nich umysł. Trataka wzmacnia mięśnie oczu i pomaga pozbyć się krótkowzroczności. Praktykowana przed snem może poprawić jego jakość. Wycisza umysł i zwiększa koncentrację. Poprawia stabilność emocjonalną. Praktyka na ogniu ma właściwości oczyszczające i działa antydepresyjnie.

Agnigotrę stosuje się na przełomie starego i nowego roku, w ważnych momentach życiowych (zamknięcie jakiegoś etapu życia i rozpoczęcie nowego), oraz gdy potrzebujesz oczyszczenia i doenergetyzowania.